15 Temmuz 2016

Kentsel dönüşüm yeniden ihaleye çıkıyor!

Kentsel Dönüşüm: İzmir Uzundere

Kentsel Dönüşüm Projesinin ilk etabı için 28 Temmuz’da iki aşamalı yapım ihalesine çıkıyor. Mali tekliflerin 4 Ağustos’ta açılacağı ihale, 313 konut ve iş yerini kapsıyor.

Bu dönüşümünde uzlaşma ve yerinde kentsel dönüşüm ilkesiyle hareket eden İzmir Büyük Şehir Belediyesi, Karabağlarda Uzundere ve Yurtoğlu mahallelerinde “yüzde yüz uzlaşma” sağlayarak yapım ihalesine çıkıyor. Kapalı teklif usulü ve 2 aşamalı yapılacak ihale için, firmalardan 28 Temmuz günü teklifler alınacak. 4 Ağustos’ta da mali teklifler açılacak. Projeye ait tüm alt yapı ve üst yapı uygulama projeleri İzmir Büyük şehir Belediyesi tarafından hazırlandı. İnşaat ruhsatları alındı. Proje alanındaki hak sahiplerinin tapuları da Büyük şehir Belediyesi adına devralındı. İhale kapsamında firmalar, Uzundere Mahallesindeki toplam 12 bin 809 metrekare alandaki iki adada 280 konut ve 33 iş yeri ile 44 bin 345 metrekare inşaat için teklif verecekler. 9 bloktan oluşan iki adada büyüklükleri 68 ile 131 metrekare arasında değişen, 2+1 ve 3+1 olmak üzere farklı konut tipleri bulunuyor. İş yerlerinin büyüklükleri ise 30 metrekare ile 230 metrekare arasında değişiyor.

Buz pisti ile yüzme havuzu da olacak
Uzundere Dönüşüm Alanı tamamlandıktan sonra ticaret, ofis ve otel kompleksinin yanı sıra; projesi Karabağlar Belediyesi ile birlikte yürütülen bir çok sosyal ve kültürel merkezlerden oluşan bir çekim merkezi haline gelecek. Tüm sosyal ve teknik donatı alanları, çocuk oyun alanları, spor alanları, yeşil alanlar ve yollar Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak.

Genel
About bazistanbul

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir